Türkiye ve Avrupa´nın en büyük blok üretim tesislerinden birine sahip olan BlokBims, Yapı Fuarı´nda yeni üretime başladığı 17 santimetrelik izolasyonlu bloğunu kullanıcılarına tanıtacak.

Türkiye´nin "ilk" ihtisas fuarı 40. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi´nde başladı. Nevşehir´den Blok Bims´de fuarda yer alıyor. Türkiye ve Avrupa´nın en büyük blok üretim tesislerinden birine sahip olanBlok Bims, Türkiye´nin en büyük yapı fuarında tanıtılıyor.

Yıllardır İnşaat sektöründe müşteri memnuniyeti kazanarak kendisini kanıtlamış olan Blok Bims bu yıl 40.sı düzenlenen İstanbul yapı fuarında sektörle ve ziyaretçileriyle buluştu. Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı´nda konuşan BlokBims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş, 50‘den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen BlokBims AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş, özellikle Suudi Arabistan, Lübnan, Irak ve Gürcistan´dan yoğun talep aldıklarını belirterek bu yıl hem ülke sayısını hem de ihracat rakamlarını artırmayı hedeflediklerini açıkladı.

BlokBims AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş, fuarda 6. Hall 323 No´lu stantta misafirlerini ağırlayacaklarını kaydederek, “Bu sene fuarda ön planda olacak ürünlerimiz, İnşaat Teknik Değerlendirme ve Bilimsel Araştırma Kurumu (İTBAK) Ulusal Teknik Onaylı KLB ve BSB serisi ekstra ısı yalıtımına gerek kalmayan ürünlerimizi ve diğer blokbims ürünlerimizi sergileyeceğiz. Ayrıca, yeni ürettiğimiz 17santimetrelik izolasyonlu bloğumuzu kullanıcılarımıza tanıtacağız” dedi.

Ertaş, BlokBims´in Türkiye´de ve çevresinde yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, 2017 yılında da büyümeye devam edeceklerini bildirdi. Geniş ürün yelpazesiyle 50´den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını vurgulayan Ertaş, özellikle Suudi Arabistan, Lübnan, Irak ve Gürcistan´dan yoğun talep aldıklarını söylüyor. Ertaş, bu yıl hem ülke sayısını hem de ihracat rakamlarını artırmayı hedeflediklerini belirtiyor.

‘Müteahhitlerin çözüm ortağıyız´

BlokBims olarak müteahhitlere tedarikçi olmaktan çok, çözüm ortağı olmayı amaçladıklarına dikkat çeken Ertaş, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Şantiyenin başından bitimine kadar sürekli şantiye kontrollerimiz ve desteklerimiz devam ediyor. Geniş ürün portföyümüz ve tamamlayıcı ürünlerimizle daha hızlı imalat yapmalarını ve duvar normunu bozmadan rijit bir duvar elde etmelerini sağlıyoruz. Ürünlerimizin testler ile belgelendirdiğimiz depreme karşı dayanıklılığı, yüzde 100 saf pomzadan olması sebebiyle çevre dostu olması binaları daha dayanıklı ve ekolojik bir yapıya çeviriyor. Bu sayede binalar da alınması gereken Enerji Kimlik Belgesi ve Leed belgelerini almalarında büyük yardımcı olmaktayız.”

Edinilen bilgilere göre, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, bin 250 katılımcı firmanın sergileyeceği 18 bin 640 ürünü, 105 ülkeden 111 bin yerli ve yabancı ziyaretçi ile buluşturacak. Fuar süresince düzenlenecek etkinliklerde mimarlık, gayrimenkul, yeni ürün, yeni iş fırsatları, yapı ürünlerinin geleceği, sürdürülebilirlik, iş güvenliği, tasarım, pazarlama ve kariyer başlıklarında dünyaca ünlü pek çok önemli isim konuşmacı olarak yer alacak. 40. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, "İş Geliştirme Platformu" etkinlikleri kapsamında, bu yıl, hızlanan bir ekonomik büyümeye sahip olan Kuzey Afrika ülkeleri ağırlanıyor.

Bu arada, Türkiye ve Avrupa´nın en büyük blok üretim tesislerinden birine sahip olan BlokBims, Yapı Fuarı´nda yeni üretime başladığı 17 santimetrelik izolasyonlu bloğunu kullanıcılarına ilk kez tanıtacak.

Fuar, 27 Mayıs´a kadar ziyaret edilebilecek.